Облицювання стін гранітом: технологія та правила

Облицювання стін гранітом: технологія та правила

Облицювання стін плитами з натурального каменю є популярним та затребуваним способом оздоблення фасадів або інтер’єрів. У цих ситуаціях важливо правильно підібрати матеріал, визначити розміри та масу блоків, вибрати спосіб кріплення. Для проведення робіт пропонується замовити облицювальні плити у надійної компанії.

Технологія

Існує кілька можливостей облицювання стін гранітними плитами:

  1. Використання клейового складу. У цьому випадку застосовується суха суміш на основі цементу, яку потрібно розвести водою, щоб одержати потрібну консистенцію засобу, здатного утримати значну масу. Приєднання граніту провадиться безпосередньо на поверхню капітальної конструкції.
  2. Установка на вентильований фасад, де використовується металевий профіль та кріплення, безпосередньо до плитки кріпляться зачепи.
  3. Монтаж на сітчастий каркас, коли формується навісне облицювання.

Монтаж на каркас або профіль вимагає встановлення цих конструкцій поверх основної стіни. Найчастіше застосовується для обробки фасадів, або у випадках, коли плити із граніту мають значну масу. Вибір варіанта також залежить від типу стіни, матеріалу її виготовлення, несучих здібностей.

Правила облицювання

Процес вимагає наступних дій:

  1. Визначається варіант оздоблення, розмір, товщина, вага гранітних плит. Ці параметри повинні співвідноситися з несучими можливостями стіни та всієї будівлі.
  2. Вибирається плитка виходячи із загальної площі оздоблення.
  3. Стіна очищається від бруду, наносів. Усі дефекти зашпаровуються шпаклівкою. Якщо планується використання клейового способу, потрібно вирівнювання стіни, нанесення грунтовки в два шари.
  4. Для кріплення на каркас використовують металевий профіль, або сталеву оцинковану сітку. У другому випадку потрібно її надійне закріплення та розрахунок товщини прутів, щоб вони не прогиналися під дією тяжкості граніту.
  5. При установці потрібно забезпечити щільну та рівномірну стиковку, для чого використовують плитку з ретельно обробленими та гладкими торцями. При монтажі блоки необхідно очищати від наносів та перевіряти на наявність дефектів.

Після встановлення граніту по всій стіні, шви закладають спеціальною затиркою, домагаючись рівномірності розміщення. Потім проводиться ретельне очищення поверхні.

При монтажі плитки на клей, тильну сторону варто обробити скребком, щоб збільшити площу зіткнення та покращити адгезію. Лицьову сторону за будь-якого варіанта монтажу потрібно оберігати від подряпин та інших дефектів.

No Comments

Post A Comment