Правила будівництва з газоблоку та поради

Правила будівництва з газоблоку та поради

Газобетон – чудовий будівельний матеріал. Високий показник теплоізоляції, мала вага та чітка геометрія дозволяють зводити теплі рівні стіни. Газоблоки відносно недорогі, і будинки з них цілком доступні за ціною. Але мало купити газоблок на https://alex-group.com.ua/ua/stenovie-bloki/gazoblok/ потрібно правильно його застосувати. А це пов’язано з багатьма складнощами.

Правила

  1. Під будинок з газобетону потрібна жорстка і рівна основа. Ідеальний вихід – монолітний залізобетонний фундамент, стрічковий чи плитний. Краще вибрати утеплену версію. Зрозуміло, фундамент треба зводити відповідно до особливостей ґрунту.
  2. Між фундаментом та газобетоном потрібна гідроізоляція.
  3. Перший ряд – найважливіший. Він задає геометрію всьому будинку, так що має бути ідеально рівним. Блоки садять на стандартний цементний розчин, товщина шару до 20 мм. Використовувати розчин, щоб нівелювати перепади висоти, не можна!
  4. Подальші ряди укладаються з перев’язкою – зрушенням на 40-50% блоку. Вертикальні шви не повинні збігатися, а використовувати обрізки вже 40 мм заборонено. До речі, про шви: використовувати цементний розчин можна тільки для першого ряду. Для інших рядів потрібний спеціальний тонкошівний клей, який наноситься дозатором. Коли ви намагаєтеся купити газоблок у хорошому будмагазині, він пропонує до нього саме клей.
  5. Віконні та дверні отвори необхідно армувати. Під перекриттями та дахом потрібно передбачити армпояс, причому його контур обов’язково має бути замкнутим, без розривів.
  6. Теплоізоляція потрібна. Так, газоблоки добре тримають тепло, але для комфортного проживання цього недостатньо. Як теплоізоляція підходять тільки паропроникні матеріали.
  7. Будинкам з газобетону потрібно і внутрішнє, і зовнішнє оздоблення. Вона має бути паропроникною. Як зовнішнє оздоблення також допускається вентильований фасад.

Поради

Будматеріали потрібно вибирати ретельно, і газобетон це теж стосується. Не бійтеся обрати газоблок на https://alex-group.com.ua/ , але переконайтеся в його справжності перед покупкою. Матеріал повинен бути автоклавним – такий газобетон міцніший і довговічніший. Часто під виглядом газобетону продають кустарний пінобетон: дешевий, але неміцний з порушеною геометрією. Видають нерівні краї та брудно-сірий, а не білий колір.

Газоблоки добре вбирають воду. Перед будівництвом краще витримати трохи на будмайданчику, щоб зайва волога вийшла. Після зведення стін варто дати їм півроку постояти перед оздобленням – знову ж таки для виходу зайвої вологи.

Будувати краще в теплу пору року. Причина знову ж таки у вологості: вода, замерзаючи в газобетоні, розпирає його і змушує блоки тріскатися.

No Comments

Post A Comment