21 Dec Правила будівництва з газоблоку та поради
Газобетон – чудовий будівельний матеріал. Високий показник теплоізоляції, мала вага та чітка геометрія дозволяють зводити теплі рівні стіни. Газоблоки відносно недорогі, і будинки з них цілком доступні за ціною. Але мало купити газоблок на https://alex-group.com.ua/ua/stenovie-bloki/gazoblok/ потрібно правильно його застосувати. А це пов’язано з багатьма складнощами.
Правила
- Під будинок з газобетону потрібна жорстка і рівна основа. Ідеальний вихід – монолітний залізобетонний фундамент, стрічковий чи плитний. Краще вибрати утеплену версію. Зрозуміло, фундамент треба зводити відповідно до особливостей ґрунту.
- Між фундаментом та газобетоном потрібна гідроізоляція.
- Перший ряд – найважливіший. Він задає геометрію всьому будинку, так що має бути ідеально рівним. Блоки садять на стандартний цементний розчин, товщина шару до 20 мм. Використовувати розчин, щоб нівелювати перепади висоти, не можна!
- Подальші ряди укладаються з перев’язкою – зрушенням на 40-50% блоку. Вертикальні шви не повинні збігатися, а використовувати обрізки вже 40 мм заборонено. До речі, про шви: використовувати цементний розчин можна тільки для першого ряду. Для інших рядів потрібний спеціальний тонкошівний клей, який наноситься дозатором. Коли ви намагаєтеся купити газоблок у хорошому будмагазині, він пропонує до нього саме клей.
- Віконні та дверні отвори необхідно армувати. Під перекриттями та дахом потрібно передбачити армпояс, причому його контур обов’язково має бути замкнутим, без розривів.
- Теплоізоляція потрібна. Так, газоблоки добре тримають тепло, але для комфортного проживання цього недостатньо. Як теплоізоляція підходять тільки паропроникні матеріали.
- Будинкам з газобетону потрібно і внутрішнє, і зовнішнє оздоблення. Вона має бути паропроникною. Як зовнішнє оздоблення також допускається вентильований фасад.
Поради
Будматеріали потрібно вибирати ретельно, і газобетон це теж стосується. Не бійтеся обрати газоблок на https://alex-group.com.ua/ , але переконайтеся в його справжності перед покупкою. Матеріал повинен бути автоклавним – такий газобетон міцніший і довговічніший. Часто під виглядом газобетону продають кустарний пінобетон: дешевий, але неміцний з порушеною геометрією. Видають нерівні краї та брудно-сірий, а не білий колір.
Газоблоки добре вбирають воду. Перед будівництвом краще витримати трохи на будмайданчику, щоб зайва волога вийшла. Після зведення стін варто дати їм півроку постояти перед оздобленням – знову ж таки для виходу зайвої вологи.
Будувати краще в теплу пору року. Причина знову ж таки у вологості: вода, замерзаючи в газобетоні, розпирає його і змушує блоки тріскатися.
No Comments