18 Dec Що таке струбцина
Струбцина – це вид обладнання, яке широко використовується в багатьох сферах виробництва, де потрібне надійне кріплення деталі у зручному для майстра положенні. Існує безліч видів даного пристрою, кожен з яких має власне призначення. У всіх випадках струбцина має просту конструкцію та відрізняється легкістю в експлуатації. Як правило, це обладнання виготовляється з металу, але іноді можна побачити дерев’яні та пластикові моделі які можна придбати в магазин струбцин strubtsina.online.
Сфери застосування струбцини
Найчастіше струбцина використовується в процесі виконання столярних та слюсарних робіт. Вона є одним із обов’язкових інструментів покрівельників та будівельників. Проте струбцини поширені й у інших сферах виробництва, соціальній та побуті.
Існує безліч прикладів застосування цього обладнання:
Захоплення листового металу З цією метою використовуються інструменти, затискний механізм яких оснащений пружиною.
Склеювання двох деталей між собою, наприклад, при складанні меблів зручніше використовувати пружинні зажими. Для досягнення стійкого результату потрібен щільний дотик поверхонь обох елементів протягом 24 годин та більше. Стискати руками деталі, що склеюються, протягом тривалого часу неможливо. Тому з цією метою найкраще використовувати столярну струбцину.
Виготовлення опалубки. Гвинтові струбцини використовується як несучий елемент, за допомогою якого досягається фіксація дерев’яних опор.
Укладання ламінату. Струбцина використовується для фіксації будівельних матеріалів. Від неї багато в чому залежить якість монтажу покриття для підлоги.
Встановлення системи вентиляції. У процесі виконання цих робіт застосовуються променеві струбцини. Їх використовують також для встановлення інженерних комунікацій. За допомогою таких інструментів проводиться фіксація кріпильних елементів до конструкцій, що несуть. Перевага променевих струбцин полягає у відсутності необхідності свердлити отвори або проводити зварювальні роботи. Це суттєво прискорює та спрощує процес.
Монтаж натяжної стелі. У цьому випадку застосовуються струбцини з кліщеподібною конструкцією. Для їхнього виробництва використовують пластик. Вони випускаються з різним захопленням (на 100, 150 та 200 мм). Затискач використовується у процесі вивішування полотна перед його нагріванням. Для монтажу натяжної стелі необхідно мати не менше 6 таких пристроїв.
Фіксація приладів та інструментів (як для професійного, так і для побутового використання) на робочій поверхні. Наприклад, лещата або м’ясорубка кріпляться до столу саме за допомогою струбцини. Деякі настільні лампи також оснащені цією деталлю.
Пристрій та принцип роботи
Струбцина має простий та надійний пристрій, що зводить до мінімуму ймовірність її поломки за умови дотримання правил експлуатації. За принципом роботи це обладнання має велику схожість з лещатами. При цьому воно відрізняється низькою вагою, завдяки чому має високу мобільність, а також простоту конструкції, що дозволяє користуватися інструментом без особливих зусиль.
Струбцина складається з кількох основних частин:
Рама. Вона може мати різну форму: G-подібну, С-подібну або T-подібну.
Рухомий механізм. Цей елемент призначений для збільшення або зменшення відстані між робочою частиною та рамою.
Важель або гвинт з рукояттю. Необхідний для фіксації деталі у зручному положенні, служить для регулювання сили стиснення. Цей пристрій оснащений приводом для швидкої фіксації. Внаслідок цього при мінімальних зусиллях досягається максимальний показник стиснення.
Опорна п’ята. Цей елемент розташований на внутрішній стороні П-подібної рами.
На кінці рухомого гвинта розміщено шайбу. Вона впирається в деталь, що притискається, надійно фіксуючи її в належному положенні. Якщо між шайбою та рамою помістити два дерев’яні бруси, а потім до упору затягнути гвинт, вони надійно зафіксуються між собою.
Незважаючи на те, що принцип роботи даного обладнання, як правило, однаковий, а конструкція включає перелічені основні елементи, існує кілька варіантів пристрою струбцин:
Корпусні. Можуть використовуватися для затискання деталей на косих та паралельних площинах. Є два металеві бруси, які з одного боку з’єднані між собою планкою. Один з них нерухомий, а другий переміщається під впливом гвинта, що підтягує. Для затиску необхідно помістити деталь між цими двома брусками та затягнути гвинт за допомогою спеціальної ручки.
Гвинтові. Використовуються як допоміжний інструмент. Можуть мати різну форму. Основна роль покладається на гвинтовий пристрій, оснащений притискною шайбою та ручкою. Найбільшого поширення набули ковані гвинтові струбцини, виготовлення яких використовується інструментальна сталь.
Магнітні. Використовуються для з’єднання двох металевих заготовок. Застосовуються при зварювальних роботах. Можуть мати різну форму. Грані струбцин оснащені магнітними вставками, завдяки яким досягається фіксація металевих деталей.
No Comments