Створюємо гарну арку у квартирі: поради експертів

Створюємо гарну арку у квартирі: поради експертів

Ремонт квартир це досить складне завдання, воно забирає багато часу, сил та коштів. Також доводиться миритися із постійним шумом, пилом, брудом, різким запахом та горами сміття. Але результат цього вартий. Закінчивши роботу, ви відчуєте повне задоволення, перетворивши на власний смак кімнати свого житла, зможете насолоджуватися їхньою новизною, красою та комфортом. Така робота просто необхідна, вічно тікати від неї не вийде. Ви можете миритися зі скриплячими дверима і підлогою, але обдерті стіни і стеля, яка потріскалася, це вже дуже серйозні проблеми, які кидаються в очі і вимагають негайного рішення.

Загалом ремонт роботи можуть бути різним, особливо з урахуванням обсягу робіт. Наприклад, ремонт буває капітальним або косметичним. У будь-якому випадку його найкраще довірити професіоналам. Якщо хочете виконати роботу на окремій ділянці, наприклад, створити арку в переході між кімнатами, то можна спробувати виконати процедуру і своїми власними руками. Для цього потрібно використовувати лист гіпсокартону, необхідний інструмент та витратний матеріал. Також будуть потрібні деякі вміння у створенні вигину гіпсокартонного листа. Найпростішим варіантом буде, намочити його у воді і розм’якшеним вигнути.

Щоб все пройшло добре, необхідно вимірювати ширину отвору і відрізати потрібний шматок гіпсокартону. Потім треба в деталях визначитися з висотою та формою арки. Ретельно вимірявши всі параметри, можна відрізати все зайве з профілю гіпсокартону. Інший бік арки виготовити буде набагато простіше. Тут потрібно просто взяти новий аркуш і на нього додати готовий вирізаний формат арки. Позначивши по ньому параметри другої сторони арки, тоді можна сміливо відрізати непотрібні частини. Також варто звернути увагу на розміри отвору з обох сторін, вони можуть бути різними. Ширина може відрізнятися, тому іноді доводиться один лист зробити трохи ширшим або вужчим, щоб не виникло проблем з його кріпленням.

Аби все пройшло гладко, краще довірити цю роботу справжнім майстрам, особливо якщо у вас немає досвіду в цій роботі і певних знань. Досвідчені майстри виконувати в ідеалі будь-яку роботу, чи то косметичний, чи капітальний ремонт житла. Тому створення арки для них буде реальною дрібницею. Наприклад, можете скористатися послугами професійних майстрів компанії Комфорт Ремонт: https://remont-komfort.if.ua/remont-kvartyr/kapitalnyi-remont-kvartyr/

Ось короткий посібник по створенню арки з гіпсокартону:

  1. Планування: Визначте форму та розміри арки. Він повинен відповідати розміру проходу, в який вона буде вмонтована.
  2. Розмітка: Використовуйте розміркову стрічку та рівень для визначення точок деформації арки на стінах або перегородках. Відмітьте ці точки маркером.
  3. Виготовлення каркасу: Створіть каркас арки з металевих профілів (або ПВХ-профілів). Зробіть горизонтальні та вертикальні каркасні елементи, які відповідають формі та розміру арки. З’єднайте їх за допомогою саморізів.
  4. Вирізання гіпсокартону: Виміряйте та виріжте шматки матеріалу, які покриватимуть каркас арки. Використовуйте гострі ножиці або ніж для різання.
  5. Кріплення гіпсокартону: Закріпіть вирізані шматки матеріалу на каркасі арки за допомогою саморізів. Застосовуйте кріплення на відстані близько 20-30 см одне від одного.
  6. Заповнення та шліфування: Заповніть шви та кріплення між шматками гіпсокартону шпаклівкою або спеціальним гіпсовим складом. Після висихання ретельно затягніть поверхню шліфувальним папером або шліфувальною машинкою, щоб отримати гладку поверхню.
  7. Обробка і фінішування: Залежно від ваших вимог та дизайну, можете обробити арку додатковими декоративними елементами, наприклад, ліпниною. Також можете нанести фарбу або обклеїти шпалерами.

Зверніть увагу, що на практиці можуть виникнути різні нюанси та особливості, які варто враховувати в конкретній ситуації. Тому, рекомендується консультуватися з професіоналом.

No Comments

Post A Comment